תחזוקת אתר וורדפרס – איך לשמור על האתר שלכם בשיא

סיכום קצר:

תחזוקת האתר שלכם בין אם הוא נבנה בוורדפרס ובין אם לא זה השלב הכי בסיסי מיד לאחר שסיימתם להקים אותו. במאמר נדבר על מה כוללת תחזוקת אתר וורדפרס ואתרים באופן כללי, מדוע היא הכרחית, ובאיזה מתכונות מציעים את שירותי התחזוקה לאתרי וורדפרס. כמו כן, ניגע בהיקף שעות התחזוקה החודשי, ונציג את הגישה הנכונה לדעתנו כיצד לתת את השירות הזה בצורה הטובה ביותר שגם מתאימה ללקוח לפי סוגו.

אז מהי בעצם תחזוקת אתר וורדפרס?

תחזוקת אתר וורדפרס היא המסגרת שבה אתם משמרים את מצב האתר ודואגים שיהיה מעודכן מבחינת תוכנה ותוכן גם לאחר שסיימתם את שלב הקמת האתר. נהוג שתחזוקת האתר היא על בסיס המבנה הקיים של האתר ואינה כוללת הוספה של פונקציולניות חדשה או שינוי של העיצוב הקיים (אלו לרוב יוצעו במסגרת הצעת מחיר נפרדת וחד פעמית). תחזוקת האתר היא שירות חודשי/שנתי מתחדש ועלותו נקבעת על פי כמות שעות העבודה המוגדרות במהלך החודש ועל בסיס אופי העבודה ומורכבותה. חלק מפעולות תחזוקת האתר כוללות הוספה של תוכן חדש לאתר, עדכון של המערכות השונות באתר כדי להמנע מפירצות אבטחה או באגים למיניהם, החלפה של טקסטים ותמונות, תמיכה טכנית ועוד.

למה אתם צריכים תחזוקת לאתר שלכם?

הסיבה העיקרית לכך שאתם חייבים לדאוג שתהיה לכם תחזוקה לאתר הוורדפרס שלכם (ובאתרי וורדפרס זה דווקא קריטי במיוחד) היא בדיוק כמו בכותרת – כי אתם רוצים לשמור על האתר שלכם בשיא שלו!
בוא ניתן דוגמה קלה לצורך המחשה – בניתם אתר, השקעתם ממיטב כספכם כדי שהכל יהיה מושלם והלקוחות שלכם יוכלו להנות ממשק נוח, מרשים ומהיר שיגרום להם לרכוש או להשאיר פרטים ואופס! גיליתם שיש בעיה בתצוגת האתר בנייד וזה כמובן קריטי מאוד. אם אין לכם שירות תחזוקה והתקלה קרתה לא בסמיכות לביצוע – עכשיו תחפשו את נותן השירות שיסדר לכם את התקלה אבל לו כבר אין מחויבות אליכם, הוא עשה את שלו וזה בסדר, הוא המשיך לפרויקט הבא והוא עסוק בו. אם יתמזל מזלכם הוא יהיה פנוי ויוכל לעזור בתשלום לפי שעת מתכנת שכנראה לא יהיה נוח ובמקרה הפחות טוב שהוא לא – תצטרכו לנסות להיעזר באחיין שלומד במגמת מחשבים שכנראה יהפוך הכל לגרוע יותר או לחפש נותן שירות חדש באופן בהול. תוסיפו לזה מצב שבו אתם קידום ממומן לאתר כדי להביא אליו טראפיק ועכשיו אנחנו בכלל בלחץ (!).
אני לא חושב שיש צורך להמשיך, כמה מאות שקלים בחודש והרבה כאב ראש, כסף ולקוחות נוטשים היו נמנעים.
כמובן שיש דוגמאות גם פשוטות הרבה יותר – החלפתם טלפון, מייל, כתובת, מיתוג חדש, מאמרים חדשים ועוד דברים בסיסיים שלרוב לא תוכלו לעדכן לבד ובטח גם לא תרצו כדי לחסוך כמה שקלים לשבור שיניים וללמוד מקצוע נוסף. (נחדד שחלק מהדברים קל לשנות גם למשתמש הפשוט וחלק גם מאוד מורכב, תלוי במורכבות האתר והנתון אותו רוצים לשנות/להוסיף).

על מה תחזוקת האתר השוטפת משפיעה?

בראש ובראשונה – אבטחה: תחזוקה שוטפת שומרת על האתר שלך מפני איומים, נקודות תורפה והתקפות. הזנחת האבטחה עלולה לגרום לפרצות מידע, גניבת נתונים, הפלת האתר ועוד.. נוסיף שגם במקרה ובו הצליחו לפרוץ ויש לכם תחזוקה – עדיף שיהיה לכם למי להתקשר בחיוג מהיר כדי שיוכל לטפל בנושא בצורה מקצועית. למתכנתים טובים יש שכבות הגנה נוספות שעובדות ביעילות גם במקרה של פירצה קיימת וזו בהנחה שהם היו על הדברים במהלך תקופת הזמן הקודמת (תחזוקה כבר אמרנו?)

ביצועי האתר: תחזוקה שוטפת שומרת על המהירות, הפונקציונליות וחווית המשתמש, מה שמונע באגים באתר שעלולים להוביל לנטישות, לאחוזי המרה נמוכים ולהביא לדירוג גבוה יותר במנועי החיפוש.

תוכן מעודכן וקידום האתר: תחזוקה שוטפת לאתר שלכם תבטיח שתהיה לכם אפשרות לעדכן אתר האתר שלכם בכל מה שחדש ורלוונטי ללקוחות שלכם – החל מדברים חדשים בתחומכם וכמובן לגבי העסק עצמו. תחזוקת אתר תאפשר לכם לשמור על התוכן באתר שלכם מעודכן, להוסיף מאמרים ונושאים חדשים באתר כחלק מאסטרגטייית הקידום האורגני שלכם וגם כמובן לשמור על פרטי העסק שלכם רלוונטים בין אם זה פרטי יצירת קשר, תמונות, עובדים, כתובות ועוד..

איך שירות התחזוקה עובד?

כדי להמחיש בקלות, נציג לכם כיצד השירות ניתן בסוכנות שלנו אך חשוב לציין שאופן השירות, התמחור ושיטת העבודה משתנה בין סוכנות לסוכנות. אבני הדרך מבחינתנו בשירות התחזוקה היא קודם כל שיובטח ללקוח אתר ללא באגים ושימור מלא של המצב הקיים, עדכוני תוכן שוטפים כדי לשמור על האתר בשיאו ומחיר נוח והוגן במסגרת בנק שעות משתנה על פי צרכי הלקוח. חשוב לציין שטיפול בבאגים לא מוגבל בזמן ולקוחות שמנויים לשירותי תחזוקת אתר אצלנו נהנים משירות טיפול בבאגים גם מעבר לבנק השעות וללא חיוב נוסף.
מה קורה בפועל? במידה ובניתם את האתר אצלנו בסוכנות – מעולה, אין מה להוסיף – מכאן והלאה אנחנו פשוט דואגים שהכל ימשיך לתפקד בצורה הטובה ביותר ובמידה ואתם רוצים לעדכן תוכן, פשוט שולחים הודעה דרך המייל או הוואטסאפ ולרוב הכל יתעדכן כבר באותו היום או ביום שלמחרת. במידה ולא בניתם האתר אצלנו או שלא הייתם מנויים לשירותי התחזוקה באופן שוטף – הכל עובד באותה צורה אבל לפני כניסה לשירות התחזוקה תחילה נעבור על האתר, נוודא שאין תקלות או עדכונים קריטים שצריך לעשות. במידה ויש תינתן הצעת מחיר על פי שעות העבודה הנדרשות, נאפס את מצב האתר למצב אופטימלי ולאחר מכן נוכל להיכנס לשירות תחזוקת אתר חודשי ואיכותי (:

באיזו תדירות עובדים על תחזוקת האתר?

תדירות משימות התחזוקה של וורדפרס משתנה בהתאם לעדכוני המערכת, סוג האתר, רמת הפונקציונליות ועדכוני התוכן השוטפים. עדכוני מערכת וטיפול שוטף למשל לרוב מתבצעים מדי חודש.

צריכים שירות תחזוקה לאתר שלכם? הצטרפו לעשרות לקוחות מרוצים שנהנים משירות איכותי, נוח ומותאם אישית – אפילו במחיר!

שירותי התחזוקה שלנו מותאמים לכל לקוח על פי הצרכים שלו ומתחילים מחבילות בסיס של ₪120 + מע"מ בלבד!
שביעות רצון הלקוחות שלנו הוא הדבר הכי חשוב מבחינתנו – השירות הוא תמיד אישי, מהיר ואנו מתייחסים לכל אתר כמו שאנחנו מתייחסים לאתר שלנו – הלקוחות שלכם, הם כמו הלקוחות שלנו בדיוק.
נוסיף שכל עסק שאנחנו נותנים לו שירות הוא בסוף גם הפנים שלנו בעולם הדיגיטלי – גם לנו יש אינטרס שהאתר שלכם יהיה במצב מושלם.
לא שכנענו אתכם? מעולה! לא ניסינו (:
אם אתם מרגישים שאתם צריכים שירות תחזוקה, אנחנו תמיד כאן בשבילכם ואם תרגישו שאתם צריכים עוד שירותים – תוכלו לבחור בעצמכם עם מי מהלקוחות שלנו תרצו לדבר.
ואם אתם לא מרגישים שאתם צריכים או שיש לכם שירות – אנחנו שמחים שהגעתם עד לכאן! סימן שעשינו עבודה טובה (:

טבלת נתונים: תדירות תחזוקה של אתר וורדפרס

שאלות נפוצות בנוגע לתחזוקת אתר וורדפרס

תחזוקת אתר וורדפרס היא תהליך מתמשך של אופטימיזציה, אבטחה ושימור האתר שלך כדי להבטיח את הפונקציונליות, הביצועים והאבטחה שלו. זה חיוני מכיוון שתחזוקה שוטפת מגנה על האתר שלך מפני איומי אבטחה, משפר את חוויית המשתמש ומשפר את ציון מנועי החיפוש.
גיבויים קבועים, הנערכים בדרך כלל מדי יום, משמשים כרשת ביטחון. הם מגנים על האתר שלך במקרה של בעיות שרת או פרצות אבטחה. ללא גיבויים, אתה מסתכן באובדן האתר כולו.
הלקוחות שלכם רוצים לקבל שירות מעסק מקצועי שמתעדכן יחד עם הנישה שלו, תוכן לא מעודכן באתר עלול להעיד על עסק מיושן ולא רלוונטי. כמובן שגם מנועי החיפוש יכולים לקדם רק תוכן שהעליתם ואם קיימים שירותים חדשים או מוצרים שלא דאגתם לעדכן באתר – אף אחד לא ידע עליהם.
סריקות אבטחה ובדיקות תוכנה זדוניות עוזרות לזהות ולמנוע איומים לפני שהם פוגעים באתר שלך. סריקות סדירות שומרות על בטיחות האתר שלך, על אבטחת הנתונים שלך ועל מוניטים האתר והעסק שלך.
הצג יותר

פוסט תגיות

פוסטים קשורים

הקמת אתר אינטרנט
הקמת אתר אינטרנט - איך תדעו שאתם בכיוון הנכון
בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, הקמת אתר אינטרנט היא לא רק צעד מומלץ,...
למד עוד
פתיחת הכוח של וורדפרס: בנייה, עיצוב ותיקון אתרים
כשזה מגיע ליצירת נוכחות מקוונת, הבחירה בפלטפורמת האתר שלך יכולה...
למד עוד
מדריך ליצירת אתרים: מרעיון ועד נוכחות מקוונת
סיכום קצר: במדריך המקיף הזה, ניקח אותך דרך השלבים להפיכת החזון...
למד עוד

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם