הקמת אתר אינטרנט – איך תדעו שאתם בכיוון הנכון

הקמת אתר אינטרנט

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, הקמת אתר אינטרנט היא לא רק צעד מומלץ, אלא חיוני לכל בעל עסק. האינטרנט הפך לכלי השיווק העיקרי של כל עסק, ולכן הקמת אתר היא בין השלבים הראשונים והחשובים ביותר בתהליך יחד עם בניית נוכחות דיגיטלית בפלטפורמות השונות. אז איך תוכלו לדעת איפה להתחיל? אם באמת כדאי לכם להשקיע באתר? ואיך ניגשים לזה בכלל? בונים לבד? לוקחים בעל מקצוע?
בדיוק בשביל זה כתבנו את המאמר הבא שיעזור לכם לעשות סדר בתהליך הקמת אתר חדש לעסק.

במאמר הבא אנו נסקור את היתרונות שבהקמת אתר אינטרנט, התהליכים השונים שתעברו במהלך ההקמה, וכיצד תוכלו לוודא שהאתר שלך מתוכנן בצורה הטובה ביותר לקהל היעד שלך מבחינה עיצובית, מבחינת חווית המשתמש ומבחינה פונקציונלית. בין היתר נבחן את האתגרים השונים שעשויים להתעורר בדרך וכיצד להתמודד איתם.

האינטרנט הוא אחד הכלים החזקים ביותר שיש לך בידיך כדי להגיע ללקוחות פוטנציאליים בעולם המקוון. הוא מאפשר לך להציג את העסק שלך לקהל רחב, להגיע ללקוחות חדשים, להגביר את המכירות ומשמש כנציג הדיגיטלי שלך בעולם המדיה. אך לא כל אתר אינטרנט יכול להצליח במשימות האלו. למעשה, אתר אינטרנט שבנוי בצורה לא נכונה יוביל לאפקט ההפוך ויגרום למשתמשים להתרחק מהעסק שלכם. בדיוק כמו בעולם הרגיל – אין שני לרושם ראשוני.

הקמת אתר אינטרנט היא תהליך מורכב הדורש תכנון נכון וקפדני, הבנה בחווית משתמש, יצירתיות, הבנה בשיווק וכמובן יכולת פיתוח בין אם זה על בסיס פלטפורמה מסוימת כמו וורדפרס או וויקס, על בסיס קוד בלבד במידה וזה מה שהאפיון מצריך ובין אם זה השילוב בין פלטפורמה מוסימת לכתיבת קוד.

בסיום המאמר תוכלו לדעת כיצד להתחיל את תהליך ההקמה וכיצד הוא אמור להסתיים, בואו נסקור את השלבים השונים שנדבר עליהם:

1. האם אפשר להקים אתר לבד או שחייב לקחת בעל מקצוע?

2. מה האפשרויות להקמת אתר? נדבר על פלטפורמות כמו WIX, WORDPRESS, SHOPIFY ועל אתרים מבוססי קוד

3. איך תהליך הקמה נכון צריך להיראות משלב האפיון ועד פרסום האתר.

4. כמה זה עולה והאם יש עלויות קבועות?

5. למה חייב לשים לב כשמקימים אתר אינטרנט ורוב נותני השירות בתחום מפספסים?

עכשיו שיש לכם מושג לאן אנחנו הולכים, קדימה – הגיע הזמן להתחיל.

האם אפשר להקים אתר לבד או שחייב לקחת בעל מקצוע?

ובכן, האמת היא שאתם יכולים להקים אתר אינטרנט לבד ולא רק זה, אפילו תוכלו לעשות זאת בחינם. אנחנו אפילו נספק לכם מדריך איך לעשות זאת בפלטפורמות השונות – מדריך איך להקים אתר בוויקס ומדריך איך להקים אתר בוורדפרס. שנייה לפני שאתם רצים לעשות את זה, או לפחות לנסות – אנחנו ממליצים לכם להמשיך לקרוא כי ב99% מהמקרים לנסות לבנות לבד יעלה לכם הרבה זמן, תוצאה עקומה ועוגמת נפש. למה אנחנו בכל זאת סוקרים את האפשרות אם כך? בשביל אלו שאוהבים ללמוד בדרך הקשה (:

אז למה לא מומלץ לכם לבנות אתר אינטרנט לבד גם אם זה בחינם?

בקצרה, תחשבו על הנקודה שבשבילה מראש אתם כאן – כדי לבנות אתר שייצג אתכם בעולם הדיגיטלי ויביא לכם עוד לקוחות. אם אינכם בעלי מקצוע בתחום הקמת האתרים, כנראה שהאתר שתעשו יהיה לא טוב בלשון המעטה כך שגם אם תצליחו להביא אליו משתמשים, כנראה הרושם שהם יקבלו עליכם יהיה שלילי ותשיגו את האפקט ההפוך מזה שלשמו התכנסו כאן. אז זה הסבר פשוט.

בשביל אלו שאוהבים לרדת לעובי הקורה, בואו נדבר קצת על למה כדאי לקחת בעל מקצוע ומה הוא אמור לעשות עבורכם כדי לבנות את האתר שאתם באמת צריכים.

הקמת אתר איכותי כולל בתוכו אפיון שיסקור את העסק ואת לקוחותיו כדי להבין אילו אפשרויות צריכות להיות באתר על מנת להפוך את המשתמשים שלכם ללקוחות אמיתיים. עיצוב, חווית משתמש נוחה, טעינה מהירה, אתר מותאם לקידום, מערכות דיוור או מכירות, מערכות לאיסוף מידע וניתוח על המשתמשים באתר, חיבור לפלטפורמות קידום שונות וכל אלו הם רק חלק מתהליך רגיש בו נותן השירות שתבחרו צריך ללוות אתכם בזמן הקמת אתר האינטרנט. לא רק שזה מסביר למה לא כדאי לכם לנסות לבנות אתר לבד, זה גם אמור לחדד לכם את הנקודה שאתם חייבים לבחור נותן שירות בקפידה שמבין בכל אחת מהנקודות בתהליך. סוכנויות דיגיטל לרוב יהיו האופציה הטובה ביותר עבורכם כיוון שהן מחזיקות בעלי מקצוע מכל תחום – תכנות, שיווק, עיצוב ומיתוג – מה שדיי יבטיח לכם תוצאה מקסימלית. כמובן שתמיד כדאי לבדוק תיק עבודות, לשאול את השאלות הנכונות ולהמשיך לקרוא את המאמר כדי לדעת בדיוק מה אמור לקרות בתהליך ומתי צריכות להידלק לכם נקודות אדומות.

WIX, WORDPRESS, SHOPIFY או אתר מבוסס קוד – מה עדיף לכם?

ניתן תשובה קצרה ותשובה ארוכה. התשובה הקצרה – ברוב המוחלט של המקרים יהיה כדאי לכם שהאתר יהיה בנוי על בסיס הפלטפורמה וורדפרס ( עוד רגע גם נסביר למה אבל זו התשובה הקצרה ). מדובר על הרוב המוחלט ולא על כולם כי יהיו פעמים בהם מסיבות כאלו ואחרות יהיה עדיף לבנות את האתר על בסיס קוד בלבד כאשר מדובר על מערכות מורכבות ואתרים לא סטנרטים או כאשר מישהו יבחר בכל זאת לבנות אתר בעצמו ואז יהיה לו הרבה יותר קל ללמוד לעבוד עם וויקס או שופיפיי לעומת וורדפרס.
חשוב להבין, הסיכוי של מישהו להגיע לתוצאה שבאמת תיתן לו את המענה שהוא צריך לאתר לעסק לבד ללא הרבה צבירת ידע ונסיון בתחום הוא אפסי. אם אתם בעלי עסקים, בוודאי שאין לכם זמן ללמוד איך לעשות את זה בצורה ראויה, שלא נדבר על רמה גבוהה ולכן אין מה לעשות, כדאי לכם לשלם למישהו שיעשה את זה עבורכם ויעשה את זה טוב.
כשאנחנו יוצאים מנקודת הנחה שעליכם לשלם למישהו שיעשה את זה עבורכם, הפלטפורמה הטובה ביותר להקמת אתר היא וורדפרס ולכן ברוב המקרים זו תהיה הבחירה הנכונה עבורכם. מדובר על מערכת קוד פתוח המאפשרת גמישות בפונקציולניות ועיצוב, רוב המוחלט האתרים בעולם בנויים בעזרת הפלטפורמה הזאת, רוב נותני השירות בתחום בניית האתרים מתמחים בפלטפורמה הזאת, יש מאות חברות גדולות שעוסקות בפיתוח תוספים ותבניות בפלטפורמה ונראה שהיא הולכת להמשיך להוביל את שוק בניית האתרים. החיסרון הוא שבאמת קשה יותר לבנות בעזרתה אתרים לעומת מערכות כמו וויקס אבל זה באמת לא משנה, כי אין סיבה שתעשו את זה בעצמכם ולא תעזרו במומחה בתחום. מערכות כמו וויקס ושויפיי הן נוחות לשימוש למשתמש שלא מבין בתחום בניית האתרים אבל מוגבלות מאוד מבחינה פונקציונלית ומבחינה עיצובית. מה עוד שתצטרכו לשלם לפלטפורמה עבור השימוש בה תשלום חודשי קבוע וזה נכון שצריך לעשות את זה גם בוורדפרס עבור שרת ותחזוקה אבל מי מבטיח לכם שהמחיר לא ישתנה? במקרה של וורדפרס תוכלו להחליף מתכנת אם פיתאום המחיר שיגבה לא יתאים לכם אבל במקרה של שופיפיי או וויקס – תצטרכו לבנות אתר חדש בפלטפורמה אחרת. מה לגבי קיום החברה? וורדפרס לא תעלם מהעולם כל עוד אתרי אינטרנט ימשיכו לעבוד כמו שהם עובדים היום. לעומת זאת וויקס ושופיפיי שקיימים הרבה פחות זמן, נתח שוק האתרים שלהם הרבה יותר קטן ואין להם יתרון משמעותי לעומת וורדפרס? לא בטוח שהם כאן לתמיד.

אז האם אתם צריכים לבנות אתר בוורדפרס בכל מצב? ברוב המצבים כן חוץ מבמקרים בהם תרצו לבנות מערכת או אתר מאוד מורכב שמצריך פיתוח מאפס. מדובר על אחוז קטן מהמקרים ובעלויות פיתוח כמובן גבוהות הרבה יותר. אם אתם לא בטוחים, בשביל זה יש אנשי מקצוע, תאמו לכם פגישת ייעוץ בה תוכלו לשאול ולהישאל את כל השאלות החשובות ולקבל הכוונה מה הכי נכון לכם לעשות.

אז איך תהליך (נכון) של הקמת אתר אינטרנט צריך להיראות?

כמו שכבר ציינו קודם במאמר, כשבונים אתר אינטרנט כדאי להתייחס להרבה פרמטרים כמו עיצוב, חווית משתמש, פונקציונליות (האפשרויות השונות שיהיו באתר ואיך הוא יעבוד), קידום האתר ועוד..
תהליך נכון יתחיל בפגישת אפיון בה נותן השירות ישאל את כל השאלות הרלוונטיות שקשורות לעסק שלכם, לקהל הלקוחות שלכם ולמתחרים שלכם. בנוסף, יש צורך לעבור על קו המיתוג הקיים של העסק שלכם ולבקש מכם לבחור דוגמאות לאתרים שאהבתם על מנת להבין בצורה הטובה ביותר מה סגנון העיצוב שיתאים לכם וידהים את הלקוחות שלכם. אחרי שאפיינו ועברנו על הכל, אפשר לתת לכם הצעת מחיר בהתאם לצרכים והבקשות שלכם. המחיר ישתנה בהתאם למורכבות העיצוב והפונצקיונליות ויוכל לנוע בהתאם לדברים שתרצו להוריד או להוסיף. אישרתם את הצעת המחיר? מעולה! אפשר לשלוח חוזה, להעביר מקדמה ולצאת לדרך.
השלב הראשון יהיה העיצוב – כל עיצובי האתרים שלנו הם ייחודיים ונעשים על ידי מעצב מומחה בהתאם לצרכים ולסגנון שלכם, אנחנו לא עובדים על בסיס תבניות או העתקות. יש חברות שמציעות בחירת תבנית אבל אנחנו לא ממליצים על זה בכלל – לרוב התבניות האלו כבדות, לא מתפקדות טוב, לא מתוחזקות ובטח לא מקוריות מה שאומר שהאתר שלכם לא יהיה ייחודי. זו הסיבה שיש לנו מעצב שמעצב את דפי האתר עבור כל לקוח ולקוח. בסוף תהליך העיצוב אתם תקבלו הדמיה של דפי האתר כדי שתוכלו לדעת בדיוק כיצד הוא הולך להיראות כשיוצג ללקוחתיכם – אין הפתעות. במידה ותראו צורך לדייק או לשנות דברים מסוימים נעשה סבב תיקונים נוסף ומשם נעבור לשלב הפיתוח. בין שלב העיצוב והפיתוח תתבקשו לספק פרטים מסוימים ליצירת קשר, תמונות, טקסטים, ועוד פרטים הכרחיים שתרצו שיהיו באתר. חשוב לציין שניתן לרכוש שירות כתיבת תוכן ותמונות במידה והדבר מכביד עליכם ותרצו ליווי בהספקת התוכן לאתר.
אחרי שסיימנו לפתח את האתר, לרוב סדר גודל של 14 ימי עסקים, נעבור עליו יחד כדי לוודא שהכל 100%, נעביר את יתרת התשלום ונפרסם אותו לקהל לקוחותיכם.
ומה לגבי שינויים שתצטרכו  או באגים שיצוצו באתר עם הזמן? בדיוק בשביל זה אנחנו נותנים לכם מעטפת 360 שכוללת גם שירותי תחזוקה עם אחריות לטיפול בבאגים לפי בנק שעות משתנה במחיר הוגן שיתן לכם את הראש השקט שאתם צריכים.
אחסון האתר? זה כמובן גם כן נעשה דרכינו.

וורדפרס, וויקס, שופיפיי או אתר מבוסס קוד? איך תדעו לבחור נכון!
בעת הקמת אתר אינטרנט, אחת ההחלטות המרכזיות והחשובות ביותר היא בחירת הפלטפורמה המתאימה לבניית האתר. הפלטפורמה היא הבסיס עליו נבנה האתר, והיא משפיעה על כל אספקט של האתר – מהירות העבודה, אבטחת האתר, אפשרויות העיצוב, קידום אורגני במנועי חיפוש, דרישות התחזוקה ביום שאחרי ועוד.. 

חשוב לחדד לפני שנעמיק – אתם לא אמורים לבחור את הפלטפורמה בעצמכם! נותן שירות טוב ידע להתאים לכם את הפלטפורמה הרלוונטית לכם שתיתן מענה לכלל הצרכים שלכם. יחד עם זאת, ננסה להסביר לכם בפסקה הזאת מה מתאים לרוב בעלי העסקים ומדוע.

נתחיל ממה שפחות מתאים לרוב בעלי העסקים – אתר בפיתוח על בסיס קוד. אם אין לכם דרישות מאוד מאוד מיוחדות או שאתם מקימים פלטפורמה חדשה ומורכבת – אין שום סיבה לבנות אתר מבוסס קוד ללא פלטפורמה כלשהי. רוב האתרים הם אתרי תדמית/אתרי סחר שניתן לבנות בעזרת פלטפורמות כמו וורדפרס, וויקס ושופיפיי. החיסרון המובהק באתר מבוסס קוד הוא התחזוקה והיכולת להחליף מתכנת במהמשך במידת הצורך. אף אחד לא רוצה להיות לקוח שבוי או לשלם אלפי שקלים עבור כל שינוי קטן ולכן לא הולכים לכיוון הזה אלא אם כן יש צורך טכנולוגי. כמובן שקיימים יתרונות רבים בפיתוח מבוסס קוד אך זה לא מספיק כדי שלא יבנו בצורה נוחה וידידותית אתרים על בסיס פלטפורמה שגם בהן יתרונות רבים.

בין הפלטפורמות קיימים יתרונות וחסרונות -לדוגמה וורדפרס הוא פלטפורמה שמנועי חיפוש נותנים לה עדיפות בקידום אורגני לעומת האפשרויות אחרות, מצד שני וויקס ושופיפיי הן פלטפורמות שיותר קשה לפרוץ אליהן ונחשבות מאובטחות יותר.
כיוון שוורדפרס היא מערכת קוד פתוח שכמעט ולא מגבילה את הלקוח, מקבלת עדיפות במנועי חיפוש, היא הפלטפורמה הנפוצה בעולם להקמת אתרים ( מעל מ80% מהאתרים בנויים על בסיסה), היא ידידותית למשתמש וקלה לתחזוקה – אין ספק שהיא הבחירה הטובה ביותר על פני כל פלטפורמה אחרת וזו חד משמעית ההמלצה שלנו לרוב בעלי העסקים שצריכים אתר תדמית, דף נחיתה או אתר איקומרס (חנות אינטרנטית). רוצים תשובה חד משמעית מה מתאים לכם? תרגישו חופשי להשאיר פרטים או להרים לנו טלפון ונייעץ לכם ללא עלות מה נכון לכם לעשות.

במאמרים אחרים, נעמיק יותר בנושא הפלטפורמות השונות ומה עדיף בשביל אלו שירצו להעמיק בנושא אפילו יותר.

לסיכום

בעולם הדיגיטלי בו אנו חיים, הקמת אתר אינטרנט זה דבר בסיסי עבור כמעט כל עסק.
יש עסקים שיוכלו להישאר גם תמיד ללא אתר וזה לא ישנה להם, אבל בתחומים בודדים. אתר אינטרנט מקצועי משמש כפנים שלך בעולם האינטרנט גם לצורכי תדמית וגם לצורכי קידום ממומן וקידום אורגני, מגביר את החשיפה שלך ברשת ועוזר לך להגיע ללקוחות חדשים. כשאתם בוחרים להשקיע באתר אינטרנט איכותי ומעוצב – אתם בעצם עוזרים ללקוחות שלכם להגיע אליכם ולסגור איתכם את העסקה הבאה. 

שאלות נפוצות בנוגע להקמת אתר אינטרנט

אתר מקצועי מספק תדמית חיובית לעסק, מגביר את הנראות במנועי החיפוש ומציע חוויה משתמש איכותית. הוא יכול להגביר את ההכנסות ולהביא לקוחות חדשים.
תהליך הבניית האתר הוא מורכב ודורש ידע מקצועי. על אף שישנם כלים שמאפשרים בנייה עצמאית, התוצאה לא תהיה באותו הרמה של אתר שנוצר על ידי מומחים.
הזמן הנדרש לבניית אתר תלוי בסוג האתר, בפונקציונליות הנדרשת ובעיצוב. בממוצע, זה יכול לקחת בין כמה שבועות לכמה חודשים.
אתר דינאמי הוא אתר שתוכנו משתנה באופן תדיר בהתאם לפעולות המשתמש, בעוד באתר סטטי התוכן אינו משתנה.
כן, האחסון הוא שירות בתשלום שמאפשר לאתר שלך להיות זמין ברשת 24/7.
הצג יותר

פוסט תגיות

פוסטים קשורים

פתיחת הכוח של וורדפרס: בנייה, עיצוב ותיקון אתרים
כשזה מגיע ליצירת נוכחות מקוונת, הבחירה בפלטפורמת האתר שלך יכולה...
למד עוד
מדריך ליצירת אתרים: מרעיון ועד נוכחות מקוונת
סיכום קצר: במדריך המקיף הזה, ניקח אותך דרך השלבים להפיכת החזון...
למד עוד
כיצד ליצור אתר וורדפרס: מדריך מקיף
סיכום קצר: במדריך המקיף הזה, נדריך אותך בתהליך של יצירת אתר וורדפרס...
למד עוד

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם